LUB200M-062C
Description
90-305VAC, 200W CC/CP LED DRIVER
DataSheet
LUB200M-062C PDF
Type Description
Series:LUB200X (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:38 ~ 62V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.62" L x 2.68" W x 1.46" H (193.6mm x 68.0mm x 37.0mm)