LP96W-69-C1400-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 23-69V 1.4A
DataSheet
LP96W-69-C1400-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:23 ~ 69V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.00" L x 2.33" W x 1.47" H (152.4mm x 59.2mm x 37.3mm)