LD20W120-18-C1100-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 11-18V 1.1A
DataSheet
LD20W120-18-C1100-TL PDF
Type Description
Series:LD20W-TL
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:11 ~ 18V
Current - Output (Max):1.1A
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)