LD40W120-54-C0600-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 34-54V 600MA
DataSheet
LD40W120-54-C0600-TL PDF
Type Description
Series:LD40W-TL
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:34 ~ 54V
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)