LD6W120-20-C0350-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 12-20V 350MA
DataSheet
LD6W120-20-C0350-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:12 ~ 20V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):6 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.1mm x 36.1mm x 23.1mm)