LSA075B-024C
Manufacturer
NetPower Corporation
VIGOR # :
Description
90-305VAC, 75W CV LED DRIVER
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LSA075B-024C PDF
Type Description
Series:LSA075B (75W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.13A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.46" L x 2.68" W x 1.54" H (164.0mm x 68.0mm x 39.0mm)