LD150W-333-C0450
Description
LED DRIVER AC/DC 111-333V 450MA
DataSheet
LD150W-333-C0450 PDF
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:111 ~ 333V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.20" L x 2.33" W x 1.47" H (182.9mm x 59.2mm x 37.3mm)