LD50W-111-C0450-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DRIVER ACDC CC 37-111V 450MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LD50W-111-C0450-RD PDF
Type Description
Series:LD50W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:37 ~ 111V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.1mm x 42.9mm x 24.9mm)