LD16W230-12-C1330-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 7-12V 1.33A
DataSheet
LD16W230-12-C1330-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):208VAC
Voltage - Input (Max):300VAC
Voltage - Output:7 ~ 12V
Current - Output (Max):1.33A
Power (Watts):16 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:82%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)