LD200W-40-C4900-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 14-40V 4.9A
DataSheet
LD200W-40-C4900-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:14 ~ 40V
Current - Output (Max):4.9A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.92" L x 2.33" W x 1.47" H (226.6mm x 59.2mm x 37.3mm)