D700C20UNVPW-L010C
Description
LED DRVR 700MA 20W UNV 0-10V RFI
DataSheet
D700C20UNVPW-L010C PDF
Type Description
Series:PW (EVERLINE®)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:16 ~ 56V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:2.5 kV
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Efficiency:84%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.95" L x 2.39" W x 1.00" H (125.7mm x 60.7mm x 25.4mm)