LUB240M-343C
Description
90-305VAC, 240W CC/CP LED DRIVER
DataSheet
LUB240M-343C PDF
Type Description
Series:LUB240X (240W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:171 ~ 343V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):240 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:93.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.21" L x 2.68" W x 1.54" H (208.6mm x 68.0mm x 39.0mm)