D28CC95UVPA12-VF010C
Manufacturer
Universal Lighting Technologies
VIGOR # :
Description
LED PROG DRVR 2800MA 95W UNV 12V
Catalog
LED Drivers
DataSheet
D28CC95UVPA12-VF010C PDF
Type Description
Series:PA (EVERLINE®)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:18 ~ 56V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):95 W
Voltage - Isolation:6 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 55°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.43" L x 3.62" W x 1.56" H (137.9mm x 91.9mm x 39.6mm)