ACE-G10-55-B190
Description
10W EMERG BACK-UP LED DR BTM MNT
DataSheet
ACE-G10-55-B190 PDF
Type Description
Series:ACE-G10-55-B190 (10W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:15 ~ 55V
Current - Output (Max):190mA
Power (Watts):10 W
Ratings:IP30
Operating Temperature:0°C ~ 55°C
Efficiency:71%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.43" L x 1.70" W x 1.14" H (214.1mm x 43.2mm x 29.0mm)