LD200W-35-C5600-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 12-35V 5.6A
DataSheet
LD200W-35-C5600-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12 ~ 35V
Current - Output (Max):5.6A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.92" L x 2.33" W x 1.47" H (226.6mm x 59.2mm x 37.3mm)