LD25W-16-C1560-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 6-16V 1.56A
DataSheet
LD25W-16-C1560-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:6 ~ 16V
Current - Output (Max):1.56A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" Dia x 0.99" H (80.0mm x 25.1mm)