LD50W-29-C1750-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 9-29V 1.75A
DataSheet
LD50W-29-C1750-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:9 ~ 29V
Current - Output (Max):1.75A
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:87%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.1mm x 42.9mm x 24.9mm)