LD25W-12-C2080-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DRIVER AC/DC CC 4-12V 2.08A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LD25W-12-C2080-RD PDF
Type Description
Series:LD25W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:4 ~ 12V
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:78%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" Dia x 0.99" H (80.0mm x 25.1mm)