LD40W120-114-C0350-TL
Description
LED DRIVER ACDC CC 72-114V 350MA
DataSheet
LD40W120-114-C0350-TL PDF
Type Description
Series:LD40W-TL
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:72 ~ 114V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)
Approval Agency:CE, cURus, FCC
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LED DRIVER 12W .350MA PHASE CUT