0697W3150-01
Description
FUSE 3.15A 350V RADIAL
DataSheet
0697W3150-01 PDF
Type Description
Series:0697W
Current Rating (Amps):3.15 A
Voltage Rating - AC:350 V
Voltage Rating - DC:72 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Radial, Box
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100A
Melting I²t:66
Approval Agency:AEC-Q200, CQC, cURus, PSE, VDE
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.329" L x 0.157" W x 0.307" H (8.35mm x 4.00mm x 7.80mm)