QA2410F3A50T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 3.5A, 125VDC
DataSheet
QA2410F3A50T PDF
Current Rating (Amps):3.5 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2410 (6125 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:2.5
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm)