QF0603GA750T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 0.75A, 65VDC
DataSheet
QF0603GA750T PDF
Type Description
Series:SolidMatrix® QF0603G
Current Rating (Amps):750 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:65 V
Response Time:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.012
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Color:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD
FSW-30A
FSW-30A
AUTO GLASS - 1/4"X7/8", FAST 30A
ANM-7.5A
ANM-7.5A
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MINI
QF0603GA750T
QF0603GA750T
AUTOMOTIVE FUSE, 0.75A, 65VDC
STAMPING BIT 3.8 MM DIAMETER