QA1206F12A0T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 12A, 32VDC
DataSheet
QA1206F12A0T PDF
Current Rating (Amps):12 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:15
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20mm x 1.60mm x 1.10mm)