QF0603H3A50T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 3.5A, 32VDC
DataSheet
QF0603H3A50T PDF
Type Description
Series:SolidMatrix® QF0603H
Current Rating (Amps):3.5 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:1.12
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Color:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)