ANM-UL-20A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI
Catalog
Fuses
DataSheet
ANM-UL-20A PDF
Type Description
Series:ANM-UL
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):20 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Miniature
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:cURus, UL
Operating Temperature:-
Color:Yellow
Size / Dimension:0.472" L x 0.157" W x 0.386" H (12.00mm x 4.00mm x 9.80mm)