ANT-UL-7.5A
Description
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MICRO
DataSheet
ANT-UL-7.5A PDF
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):7.5 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Operating Temperature:-
Color:Brown
Size / Dimension:0.354" L x 0.150" W x 0.315" H (9.00mm x 3.80mm x 8.00mm)