FSD-125MA
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
GLASS - 5X20MM (IEC), FAST 125MA
Catalog
Fuses
DataSheet
FSD-125MA PDF
Type Description
Series:FSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):125 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Package / Case:5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A
Melting I²t:0.0085
Approval Agency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)