W33-T4B1Q-10
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W33-T4B1Q-10 PDF
Type Description
Series:W33
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:50 V
Actuator Type:Rocker
Number of Poles:2
Illumination:Amber
Illumination Voltage (Nominal):120V
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRMMAG 1A 250VAC 80VDC
MOCBM-2PX-25A
MOCBM-2PX-25A
MAXI FUSE FOOTPRINT-TYPE II, 25A
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC
W33-T4B1Q-10
W33-T4B1Q-10
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC