W23-X1A1G-15
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 50VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W23-X1A1G-15 PDF
Type Description
Series:W23
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:50 V