175-S0-060-2R
Description
HIGH AMP CB-TYPE III MANUAL 60A
DataSheet
175-S0-060-2R PDF
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):60A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:48 V
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 65VDC
MOCB-12-H-25A
MOCB-12-H-25A
HOR. BRACKET-TYPE II MOD,25A 12V
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC
175-S0-060-2R
175-S0-060-2R
M2015BB1G06
M2015BB1G06
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V