19M-P10-R-150-02
Description
CIR BRKR THRM 150A IP69K LIGHTED
DataSheet
19M-P10-R-150-02 PDF
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):150A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:30 V
Actuator Type:Push to Reset
Number of Poles:1
Illumination:Red
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CLB-033-11-B-3-A-B-A
CLB-033-11-B-3-A-B-A
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC
CIR BRKR 16A 250VAC 65VDC
2C10UL
2C10UL
CIR BRKR THRM-MAG 10A LEVER
19M-P10-R-150-02
19M-P10-R-150-02