W54-XA1A99C10-25
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W54-XA1A99C10-25 PDF
Type Description
Series:W54
Package:Tray
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:250 V