W67-X2Q12-10
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W67-X2Q12-10 PDF
Type Description
Series:W6
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:277 V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Lever
Number of Poles:1
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRM MAG 8A 480V 65V
1610-H2-15A
1610-H2-15A
CIR BRKR THRM 15A 32VDC
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 60VDC
W67-X2Q12-10
W67-X2Q12-10
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
TT 100-SD
TT 100-SD
CURR SENSE XFMR
PJU864
PJU864
BOX FIBERGLASS GRAY 8.5" X 6.72"