SMAJ220A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE TVS 220V 400W SMA UNI-DIR
DataSheet
SMAJ220A-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):220V
Voltage - Breakdown (Min):246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.1A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)