TV06B280J-G
Description
TVS DIODE 28V 45.4V SMB
DataSheet
TV06B280J-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.22A
Power - Peak Pulse:600W