TV06B450JB-G
Description
TVS DIODE 45V 72.7V SMB
DataSheet
TV06B450JB-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.25A
Power - Peak Pulse:600W