TV06B130J-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 13V 21.5V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV06B130J-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.91A
Power - Peak Pulse:600W