MXLSMBJ10AE3
Description
TVS DIODE 10V 17V DO214AA
DataSheet
MXLSMBJ10AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35.3A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)