P4SMA400CA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 342V 548V DO214AC
DataSheet
P4SMA400CA PDF
Type Description
Series:P4SMA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):342V
Voltage - Breakdown (Min):380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):800mA
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)