ATV02W450-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 45V 72.7V SOD123
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ATV02W450-HF PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.75A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)