TV06B170J-HF
Description
TVS DIODE 17V 27.6V SMB
DataSheet
TV06B170J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.74A
Power - Peak Pulse:600W