TV06B170J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 17V 27.6V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV06B170J-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.74A
Power - Peak Pulse:600W