TV06B401J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 400V 648V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV06B401J-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):400V
Voltage - Breakdown (Min):447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):930mA
Power - Peak Pulse:600W