TV02W100-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 17V SOD123
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV02W100-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.76A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)