
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SM6T, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 188V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 209V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 328V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of SM6T220A-E3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AC
TVS DIODE 33.3V 53.9V SMB
TVS DIODE 10V 17V DO214AB
FIXED IND 600NH 4.6A 20 MOHM SMD
TVS DIODE 188V 328V DO214AA
DIODE ZENER 15V 500MW DO213AA
XRP7714EVB-ZYNQ-3 EVALUATION BOA