BZW04-9V4
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-15 9.4V 400W UNI
DataSheet
BZW04-9V4 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9.4V
Voltage - Breakdown (Min):10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.7A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)