TV02W190B-HF
Description
TVS DIODE 19V 30.6V SOD123
DataSheet
TV02W190B-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):19V
Voltage - Breakdown (Min):21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.54A
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)