TV06B111JB-HF
Description
TVS DIODE 110V 177V SMB
DataSheet
TV06B111JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):110V
Voltage - Breakdown (Min):122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.39A
Power - Peak Pulse:600W