MXLSMBJ18A
Description
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AA
DataSheet
MXLSMBJ18A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.5A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)