AOZ8311DI-26
Manufacturer
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 26V 46V 2DFN
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
AOZ8311DI-26 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):28.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:410W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:90pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)